Bal nasıl saklanır

Organik Sivas Balı nasıl saklanır?

İnsanlar dünyanın en tatlı besinin satın alıyor fakat saklama konusunda hiç bir bilgiye sahip değil. Bu durum bazı olumsuzlukları beraberinde getirebilir. Herhangi bir sorunla karşılaşmamak için balı iyi muhafaza etmek son derece önemli olacaktır.

Süzme, petek, karakovan, polenli bal gibi farklı ürünlerden temin etmeniz halinde ilk yapmanız gereken balı saklamak için uygun ortamı ayarlamak olacaktır. Bilinmelidir ki çoğu insan bazı yanlışları doğru olarak algılıyor. Bu durum yanlıştır. Bal doğru ortamda saklanırsa uzun ömürlü olacaktır. Süzme eya petek bal satın almanız halinde güneşte bırakmamak ilk yapılacak iş olacaktır. Oda sıcaklığı bunun için ideal bir saklama yeri olacaktır. Güneş gören yer veya buz dolabında bal saklanmaz.

Polenli bal nasıl saklanır

Polenli bal saklaması normal ballara nazaran biraz daha ayrıntılıdır. Polen tamamen çiçek tozu olduğundan güneşli ortamlarda veya oda sıcaklığında istenmeyen durumları ortaya çıkarabilir. Güvelenme ilk akla gelendir. Bu gibi sorunlarla karşılaşmamak için polenli balın buzdobalında saklanması idealdir.

Toparlamak gerekirse;

  • Polenli bal buzdolabında saklanabilir.
  • Süzme, petek, karakovan gibi ballar oda sıcaklığı ve güneş görmeyen alanlarda saklanır.
[siteorigin_widget class=”Hugeit_Slider_Widget”]


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir